Exteriér Zahrada 

Krmítko není jen zahradní dekorace

Zima se pomalu blíží a tak bychom měli myslet i na obyvatele zahrad a parků, kteří nám během roku dělají radost svým štěbetáním a během chladných dnů mají problém sehnat vhodnou potravu.

Krmítko, kam budeme sypat potravu, bychom měli připravit už v podzimním období, aby si ptáčci zvykli k němu létat. Zpočátku postačí menší dávka. Jakmile však uhodí mrazy, je dobré dávku zvyšovat. Krmítko je potřeba plnit pravidelně.Krmení je vhodné až do konce března.

Jaké krmítko vybrat?

Jestliže bydlíte v domě se zahradou, možností je celá řada. Jednou z nich je klasické krmítko závěsné, které upevníte na strom nebo třeba na pergolu. Další možností je krmítko se zápichem do země, to můžete umístit na jakoukoli část zahrady. Vyberte takový kousek zahrady, kam se ptáčci nebudou bát létat, především, pokud máte nějaké domácí mazlíčky. Krmítko lze umístit také přímo na oko. To je ideální volba pro ty, kdo bydlí v panelové domě, na sídlišti nebo pro ty, kdo chtějí návštěvníky krmítka pozorovat zblízka.

Jakou potravu nabídnout návštěvníkům krmítek?

Pokud jste se o přikrmování zajímali, tak možná máte doma zásobu podzimních plodů, které se dají nasbírat a nasušit během podzimních procházek a toulek přírodou. Může to být trnka, rakytník či hloh. Na těch si pochutnají ptáci plodožraví. Semenožravci uvítají semínka slunečnice, proso, mák nebo rozdrcené kousky ořechů. Přidat můžete také ovesné vločky nebo strouhanou mrkev. Pokud si nejste úplně jisti, můžete využít nabídky zverimexů a zakoupit nějakou směs vhodnou pro venkovní ptactvo.

Co do krmítka rozhodně nepatří?

Rozhodně jsou to zbytky z kuchyně, potraviny slané, těstoviny, uzeniny nebo potraviny zkažené. Ani pečivo není vhodnou volbou.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře