Interiér Stavba 

Jak zaměřit okenní parapety

Vnitřní i venkovní parapety parapety nabízí, dodává a montuje firma EXPOWIN spol. s r.o. Pokud si budete chtít pořídit parapety od této společnosti, nevybírejte parapety pouze podle ceny. Důležitá je funkce a umístění parapetu, aby vám dobře sloužil řadu let.

Jak tedy vybírat?

Při výběru je třeba mít na paměti, že venkovní parapety jsou nejen doplňkem estetickým, ale zároveň vysoce funkčním, neboť plní funkci ochrany fasády domu. Proto je až na druhém místě jejich využití například pro květináče. Pokud budete chtít na venkovní parapety umístit květináče, je nejlepší, ukázat si to na konkrétním příkladu: na vnější parapety o rozměru 340×2000 mm budete chtít umístit dva květináče. Zvolíte-li levnější variantu z ohýbaného hliníku (0,8mm), velká zátěž parapet časem zdeformuje. Chcete-li mít parapet z hliníku, pak je vhodný tažený hliník, který je 2-3 krát silnější. Ještě lepší je povrchová úprava komaxitem (práškově nanesená a vypálená barva), nebo elox, který se ale při neopatrné manipulaci s květináči může poškrábat.

Jak zaměřit parapety?

Změřte si délku mezi venkovními špaletami. Pokud budete chtít parapety zapustit do omítky, počítejte minimálně 20 mm na každé straně špalety. Tím se celková délka prodlouží o 5-6mm z důvodu tloušťky konců parapetu. Jsou-li omítky (špalety) hotové a parapet zapouštět nebudete, měřte přední i zadní stranu, neboť špaleta nemusí být rovná. Pokud se špalety rozchází, měřte vždy delší rozměr a dále odečtěte od čistého rozměru naměřené délky 5-6mm, což odpovídá síle páru bočních krytek.

Vnitřní parapety

V každém interiéru tvoří vnitřní parapety parapety krásný designový doplněk okna. Jejich další funkcí je ochrana zdiva před vlhkostí. V obchodě EXPOWIN si můžete vybírat z mnoha druhů a typů materiálu a stejně tak jsou v nabídce nejrůznější designy i barvy. K nejpraktičtějším vnitřním parapetům patří parapety z kvalitního PVC, které se vyznačují vysokou stabilitou, bytelností a pevností. Jsou vyrobeny tak, aby vydržely i časté posouvání květináčů a byly nenáročné na údržbu. Parapety Deceunick jsou v nabídce v bílé barvě, ale vybrat si můžete také třešeň, buk, zlatý dub, mramor, nebo aluminium II s povrchovou úpravou bytelné PVC fólie.

Podobné příspěvky

Komentáře