Exteriér Stavba 

Jak vybrat venkovní žaluzie

Dostavěli jste dům a stále přemýšlíte, jak ho uchránit před horkými letními paprsky nebo před zvědavými pohledy kolemjdoucích? Uvažujete o inovativním zastínění vašeho stávajícího domu? Staré vnitřní žaluzie dosluhují a vy přemýšlíte o efektivnějším způsobu zastínění vašeho domu? Venkovní žaluzie patří v současnosti k nejvíce oblíbeným způsobů zastínění. Pokud si nejste jisti, zda jsou ideální i pro váš dům, ujasněte si několik bodů, které jsou při rozhodování důležité.

Horké letní paprsky zůstanou venku

Ačkoliv doma zatáhnete své stávající vnitřní žaluzie žaluzie, abyste zabránili slunci vniknout dovnitř, skleněná plocha okna zůstává bez ochrany a slunce ji lehce zahřeje. Z vašeho domu se během chvíle stává nesnesitelná výheň. Venkovní žaluzie zajistí, že se skleněná plocha nerozpálí a teplota v místnosti se sníží až o osm stupňů. Ušetříte tak za klimatizaci.

Lamely můžete libovolně naklápět

Je pravda, že rolety v místnosti zajistí téměř úplnou tmu, ovšem to se hodí do ložnice, zejména když pracujete na směny Během všedního dne se nechce nikomu svítit a zbytečně utrácet za elektřinu. Lamely venkovních žaluzií si naklopíte přesně podle svých potřeb. Horké paprsky zůstanou veku a dovnitř vnikne jen světlo. Při použití venkovních žaluzií, mohou zůstat okna otevřená, proto nepřijdete ani o čerstvý vzduch.

Zloději se k vám snadno nedostanou

V zimních měsících k vám nikdo neuvidí, pokud máte žaluzie zatažené. I když se zloděj váš dům vyhlédne, venkovní žaluzie mu značně jeho úsilí velmi znesnadní. Hluk, které žaluzie při pokusu o poničení vydávají, upozorní na nezvaného hosta.

Elegantní doplněk

Vedle praktických vlastností, mají vlastnosti estetické. Venkovní žaluzie na rodinných domech, administračních budovách vypadají velmi elegantně a celý exteriér výborně podtrhnou.

Podobné příspěvky

Komentáře