green grass fieldExteriér Zahrada 

Jarní péče o zahradu

Jaro je krásný čas, během kterého se příroda naplno probouzí po dlouhé zimě. Vše začíná růst a kromě obdivování té nádhery je zapotřebí zeleň krotit a to zejména na zahradě, aby nám nepřerostla přes hlavu. Do prací na zahradě je vhodné se pustit co nejdříve, aby byla následná údržba snadná. K péči o zahradu je zapotřebí celá škála zahradního nářadí a elektrických pomocníků. Pokud tuto výbavu nemáte nebo ta stávající už nevyhovuje, je vhodné pořídit novou.

Pečujte o keře a živé ploty

Keře a živé ploty vyžadují neustálou péči. Přerůstající větvičky je potřeba zastřihávat a tvarovat. Pokud by se tak nedělo, keře by přestaly houstnout a nedržely by svůj tvar, to platí zejména o živých plotech, u kterých je potřeba dávat pozor, aby zbytečně moc nepřerostly a zůstaly husté. Skvělou volbou jsou nůžky na trávu a keře, které vám umožní snadné tvarování. Abyste s sebou nemuseli tahat prodlužovák, nejlepší volbou jsou aku nůžky, se kterými můžete svižně oběhnout celou zahradu, aniž by se vám kabel zasekával o stromy.

Zbavte se zbytečných větví

Většina lidí má na zahradě stromy, které je potřeba pravidelně ořezávat. Ne s každým stromem je to snadné, pokud se vám rozrostla vrba, na jabloni vám vyrašily stovky vlků nebo máte na nějakém stromě překážející větev, je potřeba s tím něco udělat. Na spadlé stromy a palivové dřevo je vhodná řetězová pila, ale šplhat s takovou pilou po stromech by mohlo být velmi nebezpečné. Zvolte raději snadnější cestu a pořiďte si odvětvovače. Například Electroworld.cz nabízí elektrické i akumulátorové odvětvovače, které jsou praktické a dokonce i bez žebříku s nimi hravě ořežete vaše stromy na zahradě. Odvětvovače jsou teleskopické, takže dosáhnou skutečně vysoko.

Na menší větve vám postačí teleskopické nůžky. Někteří ještě doposud používají běžné nůžky na větve a
tahají s sebou na strom ruční pilku. Pokud máte mnoho stromů, rozhodně se investice do
elektrických a akumulátorových pomocníků vyplatí, protože vám ušetří čas a námahu.

Nečistoty na zahradě už nemusíte hrabat

Mezi základní zahradní nářadí patří hrábě. Pokud vám vítr přinese na zahradu mnoho spadaných jehněd, listů nebo různých nečistot, někdy si ani s hráběmi nevystačíte. Ideální volbou jsou elektrické zahradní vysavače. Nejsou drahé a ušetří vám mnoho námahy. Zatímco s hráběmi nikdy nebude výsledek dokonalý, s vysavači ano. Mají velké a praktické zásobníky, které můžete snadno vysypat. Skvělými pomocníky jsou také vysavače na popel. Pokud máte venkovní ohniště nebo krb, zajisté se vám zde hromadí popel. S vysavači na popel je jeho uklizení velmi snadné a můžete tak prostor kolem krbu jednoduše udržovat v čistotě. Inspirujte se i dalšími pomocníky na Electroworld.cz.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře