person drilling metal barStavba 

Jaké kalibry nesmí chybět žádnému obráběči?

Na začátku tisíciletí k nám začaly masivně pronikat počítačem řízené soustruhy i frézky, které s sebou přinesly naprostou revoluci v oboru obrábění. V tehdejších dobách se jednalo o nevídaný luxus, jejž si mohlo dovolit pouze několik nejbohatších firem. V dnešní době se bavíme o nepostradatelné součásti i těch nejmenších podniků. Bez jakých pomůcek si ani neškrtnete?

Dva druhy uložení

Téměř všechny výkresy od vašich klientů vyžadují realizaci uložení buď s přesahem, či s vůlí. Úspěšné splnění daného požadavku sice není nic jednoduchého, ale finančně se rozhodně vyplatí. Nejdříve je však nutné provést spoustu investic do kvalitních pomůcek. Měření tisícin milimetru klasickými měřidly totiž není zrovna přesné a časově výhodné.

Prvním kusem nepostradatelného vybavení je kalibr válečkový. Ten disponuje jednou dobrou a druhou zmetkovou stranou (bývá označena červeným pruhem). První zmíněná část musí přesně sedět do předem určeného otvoru, zatímco druhá naopak nesmí.

Na podobném principu pracuje i třmenový kalibr, který však dokáže identifikovat vnější rozměry. Společně jsou dokonalou dvojkou, s jejíž pomocí dopřejete zákazníkům poctivé služby.

Nezapomínejte na závity

Je-li vaším úkolem vyřezání vnitřní šroubovice, přichází na scénu závitový kalibr. I ten se chlubí rovnou dvěma stranami, z nichž jedna je dobrá, zatímco druhá naopak. Jeho opakem jsou závitové měřicí kroužky, které slouží k vyzkoušení vnější šroubovice. Jestli si chcete udržet zákazníky, rozhodně poctivě identifikujte každý jednotlivý obrobek.

Možná se ptáte, kde sehnat tak ohromné množství pomůcek za co nejnižší ceny. Přesně pro vás je vhodnou volbou populární e-shop pod odkazem nastroje.cz, kde během chvíle vyhledáte veškeré normované položky a snadno si je objednáte až domů.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky