Dekorace Exteriér Zahrada 

Inspirativní nápady na podzimní výzdobu venku – 1. díl

Vylepšete svůj exteriér pomocí nápadů na venkovní podzimní výzdobu. Ve skutečnosti je podzim tím nejkrásnějším obdobím roku, kdy můžete obdivovat matku přírodu v celé její slávě. Toužíte, aby byl váš dvorek či veranda ještě malebnější? Následující dekorace vám dodají tu správnou náladu.

Oblečte váš exteriér do podzimního hávu

Od bohatých barevných palet a spousty dýní až po slavnostní zahradní osvětlení a venkovní krby jsme shromáždili nejlepší nápady pro venkovní dekoraci.

Pokud večeříte venku za chladnějších nocí, musíte se ujistit, že je každému příjemné teplo. To znamená, že židle obložíte ovčí nebo jinou zvířecí kůží, co máte k dispozici a umístíte sem např. přikrývky, uděláte ohýnek nebo zapálíte v krbu. Svíčky a lucerny jsou samozřejmě nezbytností.

Inspirace – rustikální přední veranda s dřevěnými dveřmi, ratanovým křeslem s dekou a košíkem zeleniny

Textil pomůže vašim nápadům dodat útulnost a charakter

Jestliže již na zahradě máte místo k sezení, přemýšlejte o sladění barev a vzorů krytin s čímkoliv, co si na verandě vyberete. Ideální je autentické schéma barevného podzimního listí.

Alternativně můžete podle zájmu střídat koberce a polštáře, jak se mění roční období. Na podzim přitahují pozornost strategicky umístěné dýně. V zimě jsou ideální lucerny a deky.

Pozornost přitáhne také venkovní osvětlení

Najít efektivní osvětlení není úplně snadné, ale chytré umístění je důležitější, než kvantita. Uváženější používání zahradního osvětlení pro konkrétní funkci může mít mnohem větší dopad.

Ať už si vyberete jemné paprsky světla nebo světla napájená solární energií, může být překvapivé, jak málo světla potřebujete k vytvoření kouzelného vzhledu. Ten vám umožní užít si zahradu i za předpokladu soumraku.

Jak prostřít?

Jednoduše prostřený plátěný ubrus společně s lucernou, svíčkami a příborech v odstínech taupe, oranžové a šedé se stane dokonalým prostředím pro slavnostní podzimní oběd.

Listy jsou klíčem k dosažení tohoto vzhledu. Zahrňte velkolepý výběr podzimní flóry a fauny, např. zlatobýl, sladké alyssum, měsíček, tráva, heuchera a japonský javor.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře