Domácnost Kuchyň Rady, tipy a návody 

Podzimní večery volají po skořici: jaké má účinky?

Skořicový čaj na zmírnění bolestí není až tak známý, přitom by ulevil tolika ženám s menstruačními potížemi. Je skvělou volbou pro zlepšení trávení a pocitu pohody, protože díky svým vlastnostem dokáže zlepšit náladu a snížit únavu.

Dosavadní studie poukazují na to, že skořicový čaj lze efektivně využít ke zmírnění bolestí břicha a menstruačního krvácení. Nepřekračujte však povolené denní množství – přílišná konzumace skořice může být škodlivá pro játra.

Jak uvařit skořicový čaj?

Příprava skořicového čaje je snadná a rychlá.

K přípravě skořicového čaje potřebujete:

Ingredience

  • 1 tyčinka skořice
  • 1 šálek vody

Postup

Do hrnce s vodou dejte skořicovou tyčinku a vařte 5 minut. Poté nechte odstát, vyjměte skořicovou tyčinku a ihned vypijte. Pokud si přejete, můžete jej osladit podle své chuti třeba medem, javorovým sirupem nebo stévií. Někdo však zvládne vypít i hořké. Skořice má příjemné aroma.

Podobně na bolesti s menstruací zabírá také zázvorový čaj.

Jak skořice ovlivňuje menstruační cyklus?

Skořicový čaj pomáhá normalizovat menstruaci (pokud je konzumován pravidelně). Skořicový čaj pomáhá snižovat nepohodlí způsobené menstruací, protože je schopen snížit hladinu prostaglandinů a zvýšit hladinu endorfinů. Současně zlepšuje krevní oběh je tedy účinný při zmírnění symptomů premenstruačního syndromu, zejména bolesti břicha.

Konzumace skořicového čaje v ideálním množství se doporučuje i z psychologického hlediska. Má relaxační účinek, snižuje kontrakce dělohy při dysmenoree a zabraňuje kontrakcím během těhotenství. Navíc snižuje množství menstruačního krvácení, což ocení hlavně ženy se silnou menstruací.

Spotřeba vložek a tampónů je mimo jiné i otázkou financí. S tímto čajem jich nebude potřeba tolik. Z toho jasně vyplývá, že taktéž ušetříte.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře