Chraňte pokožku před agresory zimního počasí: vitamínové sérum – 2. díl
Sérum s vitamínem C je bezpečný druh kosmetiky, tak se není čeho obávat. I když je to moderní produkt, neměl by vyvolávat žádné alergické reakce. Pokud k tomu dojde, zaznamenáte na pleti lehké štípání, zarudnutí či vysychání pokožky. Zkuste sérum nejprve na předloktí ruky a nechte jej působit 24 hodin.
Sérum se doporučuje aplikovat nejdříve obden a až poté ho zařadit do každodenního rituálu v péči o pokožku. Lze si ho časově osvojit na aplikaci ráno a večer, podobně jako si dáváte denní a noční krém.
Sérum se aplikuje po očištění obličeje, aby mohly účinné látky proniknout i do hlubších struktur pokožky. Až poté pleť hydratujte. Pár kapek séra (3-5) vetřete do dlaní a vmasírujte konečky prstů do pokožky. Je dobré sérum nanést i na krk.
Na co se zaměřit při výběru séra s vitamínem C?
Při výběru séra s vitamínem C je rozhodující přečíst štítek. Mimo vitamínu C jsou tu další látky, které podporují zdraví pokožky. Je to např. vitamín E neboli tokoferol, kyselina ferulová nebo glutathion. Vitamín E pomáhá stabilizovat vitamín C, což společně podporuje ochranu pokožky.
Glutathion je antioxidantem a kyselina ferulová snižuje pH vitamínu C, ten je pak snadněji absorbován. Koncentrace séra by se měla pohybovat v rozmezí od 8 – 20%. Více, než 20% pokožku dráždí.
Jak sérum s vitamínem C uchovávat?
Séra s vitamínem C jsou dostupná ve dvou kategoriích – na vodní bázi a bez vody. Séra na vodní bázi bývají nestabilní a citlivá na světlo. Z tohoto důvodu se často prodávají v neprůhledných nebo jantarově zbarvených lahvičkách.
Bezvodá séra jsou stabilnější i při vystavení slunečnímu záření. Bez ohledu na to, který typ zvolíte, skladujte je v původní vzduchotěsné nádobce – nejlépe na tmavém a chladném místě.
Když se vaše sérum zakalí nebo ztmavne, nebo zapáchá, znamená, že zežluklo a zoxidovalo. Pak jistě na pleť pořiďte nové a správně ho skladujte.
Zdroj obrázků: unsplash.com