Interiér 

Vadí vám tmavý interiér? Poradíme vám, jak ho zesvětlit

Cítíte se doma bez elánu, bez energie a jste stále zachmuření a unavení? Pokud máte ve svém domově šero, přítmí bez dostatku světla, je to pravděpodobně důvod vaší špatné nálady a únavy, často vedoucí až k bolestem hlavy nebo migréně. K prosvětlení vašeho domova nepotřebujete obrovská francouzská okna nebo velké množství klasických oken i když s nimi je to mnohem snadnější. Zkuste naše triky a pusťte světlo nejen do vašeho doma, ale zejména do vašeho života. 

Odstraňte vše, co světlu brání

Máte část okna zastavěnou nábytkem? Velká skříň před okno nepatří. Visí vám na oknech těžké závěsy v tmavých barvách. Sundejte je. Drží se v nich prach, který způsobuje alergickou rýmu, brání slunci prosvětlit místnost a navíc ani nevypadají hezky. Uvidíte, jak se celá místnsot okamžitě rozzáří a provzdušní. Hned se vám lépe dýchat. Mnoho lidí si neláme hlavu ani s pořizováním záclon a pokud vám není vidět do oken, nejsou vůbec potřeba. 

Hrajte si s barvami

Pokud toužíte po světlém a provzdušněném domově, zapomeňte na tmavé barvy. Místnost se opticky ještě více zmenší. Ale ani v chladné bílé nemusí váš domov zůstat. Světlounce šedá nebo zelená bude bude vypadat útulně a místnost stále zůstane světlá. Pokud zvolíte oranžovou nebo žlutou, váš domov se nejen prosvětlí, ale současně také prohřeje. Strop nechte vždy bílý.

Základem je bílá

Nejideálnější barvou nábytku v tmavých místnostech je bílá. Od bílé barvy se světlo odráží do celé místnosti. Tmavou pohovku oživte světlými polštářky. Pokud se rozhodnete pro bílý nábytek a bílé zdi, použijte barevné doplňky, zeď oživte vkusným obrazem nebo fototapetou. Ačkoliv se zdá, že je bílá barva bez fantazie, není tomu tak. Výběr velkého množství materiálů a provedení vás přesvědčí o opaku. 

Podlaha a dveře

Podlaha je nejvíce dominantním prvkem celého domova a určuje celý jeho ráz. Dřevěnou podlahu nalakujte, lak odráží světlo a díky němu nemusíte mít podlahu zcela světlou, ovšem tmavých barev se také vyvarujte. Dveře ve stejném provedení prosvětlí místnosti ještě více. 

Hra světel

Máte doma jedno centrální svítidlo uprostřed místnosti? To je chyba. Umístěte bodovky, lampičky nebo lištu se světly, kde se nejvíce využijí. Nemyslete pouze esteticky, ale také prakticky. 

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

2 “Vadí vám tmavý interiér? Poradíme vám, jak ho zesvětlit”

  1. […] nedo­ká­že­te odpus­tit, zvol­te doplň­ky v hře­ji­vých bar­vách. Ty ve svět­lém inte­ri­é­ru nabu­dí vět­ší pocit hře­ji­vos­ti a útul­nos­ti.Obrazy, kte­ré jste […]

  2. […] jenom nějakou tu drobnost nedokážete odpustit, zvolte doplňky v hřejivých barvách. Ty ve světlém interiéru nabudí větší pocit hřejivosti a útulnosti. Obrazy, které jste zdědili, pověste na […]

Komentáře