Domácnost Interiér 

Několik dobrých důvodů, proč je masivní nábytek z borovice pro vás jako stvořený

Váháte nad tím, jestli si zakoupit nábytek z MDF nebo masivní nábytek? Pak vám určitě doporučujeme nábytek přírodní a hned vám také řekneme proč. Níže naleznete 5 důvodů, pro které je masivní nábytek volbou číslo 1.

Exkluzivita přírodního materiálu

Nábytek z přírodní dýhy nebo borovicový nábytek z masivu je příjemný a krásný nejen na pohled, ale také na dotek. Nábytek z vysoce kvalitního přírodního materiálu vyrábí drevko.cz pro zákazníky, kteří se nespokojí s věcmi, které „vyrostly“ v počítačích výrobců umělých povrchů. Vždyť v každém kousku dřeva lze vyčíst nezaměnitelný a jedinečný zápis o životě konkrétního stromu.

Ano, cena je vyšší, ale jak již bylo uvedeno výše, při výrobě jsou použity vysoce kvalitní a ušlechtilé materiály ai na kvalitu dílenského zpracování jsou kladeny nejvyšší nároky. Tomu odpovídá také cena, která u přírodních materiálů celosvětově stále stoupá.

Estetičnost a praktičnost

Je ale také dobré si uvědomit, že životnost tohoto nábytku při standardním a rozumném využívání běžně přesahuje 20 let a více. A pak při srovnání ročního nákladu cena takto exkluzivního sortimentu může být někdy i nižší. Navíc, co je jisté – neztrácí hodnotu. Takzvaný retro masivní nábytek, který je nyní tak populární, můžeme mít jen proto, že v dřívějších dobách (před umělými lamináty a fóliemi), se nábytek vyráběl právě z dýhy nebo masivu. A vzhledem k trvanlivosti přírodních materiálů jej nyní stačí jen citlivě zrenovovat.

Životnost

Dýhovaný nábytek není sice tak odolný jako zátěžové laminátové výrobky, ale také není určen do zátěžových prostor, jako jsou například školy nebo supermarkety. Tento nábytek je určen především do interiérů – bytů nebo reprezentačních kanceláří, kde mají zaujmout nejen užitnou, ale hlavně estetickou hodnotou. Tedy se nepředpokládá, že by v těchto prostorách mělo být zvýšeno riziko povrchového poškození výrobků.

Ekologie

Používání masivního dřeva, zcela přírodního materiálu (+ jde o obnovitelný zdroj), je šetrné k životnímu prostředí. Těžené dřevo a dýha pochází vždy jen z legálních těžebních oblastí. Výroba je velmi šetrná k životnímu prostředí a naprostá většina zbytků materiálů je recyklovatelná bez použití složitých ekologických technologií.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky