light candle on round white coffee table and sectional sofaDomácnost Interiér Obývací pokoj 

Kvalitní sedací souprava je základem efektivní relaxace nejen na podzim

Přichází podzim a s ním dlouhé večery a chladná rána. Právě v tomto období, kdy se začínáme více pohybovat v interiéru, je důležité, jak kvalitně máte svůj domov vybaven. A základem vybavení domu či bytu je kvalitní pohovka. Nejdůležitější je, aby byla pohodlná a měla správnou velikost pro vaše potřeby.

Kam s ní?

Při výběru pohovky nebo křesla si v první řadě rozmyslete, kam nový kus nábytku chcete postavit. Pokud hledáte pohovku do kanceláře, je důležité vybrat takovou, ze které se snadno vstává. Pro tento účel bude vhodnější vyšší a tvrdší pohovkaDo obývacího pokoje nebo ložnice bude pro sezení nebo ležení pohodlnější naopak nižší a měkčí pohovka. Vyplatí se také zvážit, zda potřebujete další úložný prostor. Některé pohovky jsou vybaveny vestavěnými úložnými prostory, které mohou být velmi užitečné pro uložení deky, přikrývek a polštářů v době, kdy se nepoužívají. Právě deky budou v letošním podzimu díky drahým energiím žádaným artiklem.

Velikost je u pohovky důležitá

Kromě účelu použití se při koupi nové sedací soupravy zaměřte také na její velikost. Je důležité se ujistit, že se pohovka do místnosti pohodlně vejde a že kolem ní zůstane dostatek prostoru, abyste se dostali do všech koutů a pohovka nepřekážela. Dobře si předem změřte volný prostor, který vám na pohovku zbývá, a ujistěte se, že nový model do něho dobře sedne.

brown and white wooden table beside sofa chair

Jaký tvar pohovky zvolit?

To záleží především na velikosti místnosti. Pohovky ve tvaru U jsou ideální pro velké místnosti. Pokud tedy máte velký obývací pokoj nebo otevřený prostor, je pohovka ve tvaru U skvělou volbou, protože poskytuje dostatek místa k sezení a v případě potřeby ji lze použít jako provizorní postel. Tento typ pohovky je také ideální pro pohoštění hostů, protože všichni mohou sedět naproti sobě a je zde dostatek místa pro všechny. Rohová pohovka je ideální pro malé prostory. Pokud pracujete s menším prostorem, jako je např. garsonka, rohová pohovka je dobrou volbou, protože ji lze umístit do rohu místnosti a nezabere příliš mnoho místa. Tento typ pohovky je také skvělý pro rodiny s malými dětmi, protože na ně lze snadno dohlížet, když si hrají. Klasická pohovka je nadčasovou volbou, která nikdy nevyjde z módy. Pokud hledáte něco, co vám vydrží dlouhá léta, je klasická pohovka skvělou volbou. Tento typ pohovky se dodává v různých stylech, takže si můžete najít takovou, která bude vyhovovat interiéru vašeho domova.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře