brass-colored faucetExteriér Zahrada 

Jaké problémy mohou být se zahradní hadící po zimě?

Jsou nezbytné pro zalévání květin, zahrad a trávníků, ale mohou být náchylné k několika problémům, zejména po zimě, kdy byly uloženy venku nebo v chladných místnostech. Zde je pět nejčastějších problémů se zahradní hadicí po zimě a jak se s nimi vypořádat:

Prasklé nebo protrhané hadice

Prvním problémem může být prasknutí nebo protržení hadice kvůli zmrazování vody v ní během zimy. Tento problém můžete odhalit kontrolou hadice, zda má nějaké viditelné praskliny nebo náznaky protržení. Pokud ano, musíte hadici nahradit novou.

Zkroutené nebo zamotané hadice

Hadice, které byly uloženy v zimě, se mohou stát zkroutenými nebo zamotanými, což způsobuje omezení průtoku vody a může vést ke zbytečnému tlaku. Tento problém můžete vyřešit tím, že hadici rozbalíte na rovinu, necháte ji odpočinout po dobu několika hodin nebo ji vyvěsíte na slunce, aby se ohřála a uvolnila se.

Znečištění hadic

Pokud hadici neuložíte dobře po použití, může se stát cílem nečistot a bakterií, které mohou způsobit poškození materiálu. Tento problém můžete vyřešit pravidelným čištěním hadice, použitím speciálních čistících prostředků nebo použitím dezinfekčních roztoků, které zničí bakterie.

Netěsní ve spoji

Dalším problémem může být netěsné připojení hadice, což může vést k úniku vody a zbytečným nákladům na vodu. Tento problém můžete odhalit kontrolou připojení hadice ke kohoutku a trysce a těsnění případně vyměnit.

Zablokovaná hadice

Hadice se mohou ucpat nečistotami, jako jsou například klacky, kameny nebo zbytky rostlin. Tento problém můžete vyřešit pravidelným čištěním hadice nebo použitím filtrů, které zachytí nečistoty a zabrání jejich vniknutí do hadice.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky