green watering can in green houseExteriér Zahrada 

Jak funguje automatický zavlažovací systém a jak s jeho pomocí udržovat své zelené plochy v kondici?

Automatický zavlažovací systém nám má pomoci trávit méně času na zahradě prací a více si ji užívat odpočinkem. Veškeré zelené plochy přitom budou dostatečně zavlažené a díky automatické závlaze budou vypadat svěže.

Kde můžete využít automatickou závlahu?

Tento systém se často používá v komerčních prostorách, jako jsou parky nebo golfová hřiště, ale lze jej instalovat i na soukromých zahradách. Všude šetří práci a dává vám k dispozici více času na odpočinek. Při plánování jakýchkoliv zavlažovacích systémů je vhodné se předem poradit s odborníky, abyste zajistili správné rozvržení; jinak skončíte s nerovnoměrně zavlažovaným trávníkem, který neprospívá všude stejně. 

Co se začne dít po spuštění systému?

Jakmile otevřete přívod vody pomocí elektromagnetického ventilu ovládaného z řídící jednotky systému, vysunou se vlivem tlaku vody postřikovače a začne rozprašování vody na zavlažovanou plochu. Po dokončení zavlažování se díky pružině postřikovače opět zasunou zpět a nebudou překážet při sekání ani jiném ošetřování trávníku. Aby byla závlaha efektivní a nedocházelo k zalévání po dešti, můžete do systému přidat dešťový senzor nebo senzor půdní vlhkosti. Kvalitní e-shop s automatickými závlahami vám nabídne mnoho dalších komponent, které vám usnadní používání závlahového systému.

Kdy využijete zavlažovací systém? 

V průběhu letní sezóny prakticky neustále. Samozřejmě můžete trávník čas od času zalévat ručně, ale obvykle to není nutné. Automatický zavlažovací systém to udělá za vás v optimální dobu – ráno nebo večer, kdy není silné slunce a vítr. To je důležité proto, aby se voda rychle neodpařovala, což by bylo plýtvání. Zalévání v noci má také své výhody: rostliny nebudou trpět teplotním šokem a nebudete se muset obávat, že se voda dostane na listy a květy během denního horka. Automatický zavlažovací systém ale oceníte především v době, kdy odjedete na dovolenou a nebudete muset žádat souseda o to, aby vám zaléval zahradu. Anebo, každý den, když se vrátíte domů z práce a místo nošení konví si dáte kávu na terase. Ve srovnání s ruční zálivkou přináší automatická závlaha úsporu času i peněz za vodu a také lépe distribuuje vodu k rostlinám.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky