Domácnost Obývací pokoj Rady, tipy a návody 

Inteligentní domácnost pro začátečníky – smart home

Od videotelefonů, které vám řeknou, kdo je u dveří, až po inteligentní termostaty, které intuitivně řídí teplotu ve vašem domě na základě vašich zvyků. Pokud jde o vytvoření vlastního inteligentního domu, možnosti jsou (téměř) nekonečné.

V raných fázích výstavby vaší inteligentní domácnosti se však můžete cítit zmateni celou řadou dostupných technologií inteligentní domácnosti. Která smart domácí zařízení jsou nejlepší pro začátečníky? Jakého asistenta byste si měli vybrat? A co inteligentní reproduktory? Opravdu poslouchají soukromé konverzace?

Výběr inteligentního domácího asistenta

Amazon Alexa a Google Assistant jsou dva nejoblíbenější inteligentní asistenti a každý funguje s většinou chytrých domácích chytrých zařízení, zatímco ostatní zařízení jsou určena pouze pro použití s ​​Apple HomeKit, Bixby nebo Microsoft Cortana. Pokud si nejste jisti kompatibilitou, zkontrolujte ji na obalu nebo v popisu produktu.

Pokud však nejste připraveni na provoz inteligentního domácího ekosystému Apple HomeKit, Bixby nebo Microsoft Cortana, doporučujeme pro nejlepší zážitek použít Google Assistant nebo Alexa.

Smart reproduktor

Celkově se s asistentem Google snáze pracuje, zejména proto, že Google dokáže zpracovat až tři příkazy najednou. Google Assistant integrujete s více než 30 000 zařízeními, Alexa ale vyhrává bitvu o kompatibilitu a pracuje až s 85 000 zařízeními, jako jsou inteligentní přepínače, zástrčky a mnoho dalšího.

Výběr chytrého reproduktoru

Inteligentní reproduktor funguje jako centrální rozbočovač pro ovládání vašich inteligentních domácích zařízení.

Alexa a Google Assistant ovládate příslušnou aplikací na vašem smartphonu nebo tabletu, ale doporučujeme investovat i do inteligentního reproduktoru pro lepší ovládání vaší nové inteligentní domácnosti. Většina inteligentních reproduktorů je vybavena několika mikrofony, které vás slyší i z vedlejší místnosti.

Smart reproduktor


Většinu reproduktorů Amazon Echo, Echo (třetí generace) poskytuje úžasnou kvalitu zvuku díky své kompaktní velikosti a nabízí žádoucí kombinaci kvalitního výkonu a hodnoty.

U inteligentních domácností ovládaných pomocí Google Assistant je Nest Mini dobré zařízení pro začátečníky. Mini se snadno nastavuje, automaticky upravuje hlasitost odezvy reproduktoru, když je na pozadí příliš mnoho šumu, a rychle reaguje na hlasové příkazy. Je o něco větší než hokejový puk a je dodáván s integrovaným držákem na zeď na zadní straně pro snadné zavěšení.

Všechna tato zařízení se dají ovládat pouze v Angličtině. S tím Vám může pomoci aplikace Speaking Friends, pokud se chcete rychle naučit nějaké anglické fráze.

Chytré domácí gadgety, s kterými mužete začít

Inteligentní zástrčky

Tato kompaktní zařízení se připojují do tradičních zásuvek a vylepšují je tak na inteligentní domácí zařízení s dálkovým ovládáním, plánováním a monitorováním spotřeby energie prostřednictvím aplikací ve smartphonu.

Inteligentní zástrčky jsou jedním z nejjednodušších gadgetů pro inteligentní domácnosti, které můžete použít, je to tedy ideální místo, kde začít budovat váši inteligentní domácnost. Chytrá zástrčka upgraduje malá zařízení a elektroniku na zařízení, která lze ovládat na dálku nebo pomocí chytrého asistenta. Zástrčka se zasouvá do standardní elektrické zásuvky a dodává se s jedním (někdy dvěma) čelními nebo bočními zásuvkami, které lze ovládat nezávisle.Některé chytré zásuvky, nabízejí monitorování energie v reálném čase, více zásuvek na jedné zásuvce a doporučují plány pro zapnutí / vypnutí podle toho jak je využívate. Jiné inteligentní zástrčky také nabízejí spolehlivé připojení, ale nemají možnosti monitorování energie. Samozřejmě bude také rozhodující, kolik chcete utratit.

Měli byste také pamatovat na velikost a tvar zakoupené chytré zásuvky.

Chytré osvětlení

Zatímco inteligentní zástrčky lze použít k ovládání „hloupých“ světel, jako jsou lampy, inteligentní žárovky a inteligentní vypínače jsou lepší volbou pro svítidla. Při výběru možnosti inteligentního osvětlení je třeba mít na paměti několik věcí:

  • Inteligentní žárovky jsou atraktivní pro ty, kteří si chtějí ulehčit cestu k inteligentnímu osvětlení domácnosti. Inteligentní žárovky obsahují řadu barev, a jsou ideální pro ty, kteří si nechtějí hrát s další elektronikou. Vše, co musíte udělat, je našroubovat inteligentní žárovku do objímky a postupovat podle pokynů k nastavení v aplikaci žárovky. Na druhou stranu může být výměna každé žárovky velice nákladná.
  • Inteligentní zásuvky fungují s běžnými žárovkami – a přestože vám nedosáhnete stejných možností jako u vícebarevných inteligentních žárovek, jejich použití je mnohem snazší. Instalací jednoho inteligentního přepínače můžete ovládat všechny žárovky v jednom svítidle, což vám ušetří nákup více žárovek.
  • Světla s inteligentními žárovkami musí být vždy zapnuté, aby jej bylo možné ovládat pomocí aplikace nebo inteligentního asistenta. Opak platí pro inteligentní vypínače a stmívače, které lze ovládat na dálku, i když je fyzický vypínač vypnutý.

Další chytré domácí zařízení pro začátečníky

Inteligentní domov je víc než jen chytrá světla, zásuvky nebo zvonky, ale tyto kategorie jsou snadným krokem k propojenější domácnosti.

Při vytváření chytré domácnosti je třeba mít na paměti spoustu dalších zařízení pro inteligentní domácnost, jako jsou vnitřní bezpečnostní kamery, kamery pro hlídání domácích mazlíčků, detektory úniku vody, detektory kouře a další.

Inteligentní termostaty jsou také vynikajícím doplňkem, i když jejich nastavení může být někdy o něco složitější.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře