Domácnost Interiér 

V koupelně je vždy úklid nejtěžší. Podívejte se, jak na to

Koupelna je místo, kde je velmi často vlhko a teplo. To je prostředí, v němž se daří bakteriím a plísním. Další, co nás zde trápí je rez a vodní kámen. Není se tedy čemu divit, že její úklid nám mnohdy zabírá velké množství času.

Jak na vodní kámen?

Vodní kámen nejen, že nevypadá dobře, ale navíc poskytuje vhodné prostředí pro bakterie a velmi snadno se na něm usazuje i špína. Jestliže se ve vaší vodě vyskytuje vyšší množství železa a manganu, pak má ještě navíc načervenalou barvu. Pokud nechcete používat chemické přípravky, zkuste kyselinu octovou nebo citronovou. Tu však nemají rády některé povrchy, patří mezi ně mramor či nerez.

Co se spárami?

Čisté spáry mají pro uklizený vzhled zásadní význam. Lze je čistit mechanicky, chemicky nebo použít melaninovou houbičku.

Jak na odpady?

Odpady, ať už u umyvadla nebo vany, jsou místa, kde se usazují zbytky mýdla, kůže a vlasy. Pokud je nebudete pravidelně čistit, voda začne hůře odtékat a bude se z nich linou nepříjemný pach.

Kde všude se to má blýskat?

Zrcadlo a zástěny u sprchového koutu si také zaslouží naši pozornost. Na zrcadle se občas objeví skvrny od zubní pasty, na zástěně zase od mýdla nebo vodního kamene. Je vhodné používat přípravky, které pomohou rozpustit mastnotu a pak teprve používat přípravky na vodní kámen a lesk.

Pouze používané přípravky

Pořádek a uklizenou koupelnu však nedělá jen nablýskané zrcadlo, čisté spáry a vydrbaná vana či sprchový kout. Proberte všechny přípravky, které se nacházejí na umyvadle a vyberte pouze ty, které používáte pravidelně, každý den. Ostatní uložte do koupelnové skříňky. Stejné je to s okraji vany.

Pokud máte na zrcadle dekorativní kosmetiku, zvažte její umístění do nočního stolku v ložnici, neboť jí vlhko zrovna dvakrát neprospívá.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře