Domácnost Elektronika Exteriér Zahrada 

Jak obléci stromy do slavnostního hávu? Osvětlete je!

Stromy zdobené světelnými řetězy vypadají vždy slavnostně a současně dodají i to správné kouzlo. Nemusíte se obávat, že je do Vánoc ještě brzo. Než zajistíte nákup a ostatní věci, vyjde vám to akorát.

Navíc světýlka na stromech nejsou jen ryze vánoční pointou. Můžete si je ozdobit v kterémkoliv jiném ročním obdobím. I během teplejšího počasí mají tu správnou atmosféru!

Osvětlení je vhodné pro většinu druhů stromů

Ať už těch stálezelených, listnatých nebo jehličnatých stromů, dokonce i juka vypadá fantasticky! Holé bezlisté stromy často poskytují ideální představu o tom, že jsou pro závěsná světla nejvhodnější, ale není to tak úplně pravda. Světýlka lze použít na všechny stromy bez rozdílu.

Nejlepší venkovní svítidla jsou LED světla

LED diody jsou nejen o 75 % energeticky úspornější, než standardní žárovky, ale také vydrží mnohonásobně déle. LED světla sice stojí o něco více než žárovky, ale jistě stojí za investici.

Pokud jde o barvu světel, teplé bílé LED navozují příjemnou a teplou záři připomínající žárovky. Studená bílá nabízí namodralou záři a barevná světla jsou většinou vícebarevná, ale lze najít i jednobarevná.

Každopádně nejlépe vypadá, když v každé barvě zvolíte stejná světla, např. všechna teplá nebo studená bílá. Jinak se koncept bude tříštit a ve finále to nebude vypadat hezky.

Co budete potřebovat:

  • Žebřík
  • Prodlužovací kabel vhodný pro venkovní použití
  • Karton
  • Venkovní světelné prameny
  • Motouz

Instrukce:

Vyberte si stromy pro osvětlení

Vyberte strom nebo stromy, které chcete rozsvítit. V ideálním případě bude mít zajímavý tvar a elegantní větve, které budou při osvětlení vypadat obzvlášť nápadně. Podivné tvary větví se mohou večer stát magickými, když jsou elektrizovány blikajícími světly.

Na velmi vysoký a široký strom bude potřeba i více světel. Ten, který je osvětlený málo, vám moc radosti nepřinese.

Otestujte světelná vlákna

Otestujte každý řetězec světel tak, že je zapojíte a ujistíte se tak, že všechna světla fungují. Je důležité tak učinit před zavěšením světel, zvláště pokud nebudete mít při práci rozsvícená jiná světla. Světelný řetěz si namotejte na kus plochého kartonu, ať se vám do sebe nezamotají. To usnadní manipulaci.

Rozložení kabelů

Kabel bude venku a může se namočit, musí mít tudíž známku proudového chrániče. Tak bude sloužit před nebezpečím úrazu elektrickým proudem. V případě potřeby můžete šňůru omotat kolem základny stromu a zajistit ji. Zapojte první řetězec světel do prodlužovacího kabelu. V případě potřeby můžete kabel zapojit do zásuvky nebo počkat, až skončíte.

Je strom vidět ze všech míst?

To je bod, odkud je strom viditelný z ulice nebo z domu. Výhled mohou přerušit vysoké trávy, skály a další prvky. Pokud se tedy chcete vyhnout terénním úpravám rovnou si vyberte strom, kde tohle nebudete muset řešit.

Zdroj obrázků: unsplash.com

Podobné příspěvky

Komentáře